Tuzla Anaokulları | Gülen Dünya Anaokulu
Bize Ulaşın 0216 510 24 17
                                                                                                                                        

Egitimlerimiz

Sanat Eğitimleri

Yaratıcı Drama, müzik, resim, artık materyal çalışmaları, seramik, bale vb. sanat aktiviteleri ile çocuklarımızın yaratıcılıklarını geliştirmek ve bakış açılarına farklı boyutlar kazandırma amaçlı çalışmalar yapılır.

ANADİLDE KONU ANLATIM TÜRKÇE ETKİNLİKLERİ

Yıllık plan doğrultusunda belirlenen konular AKTİF ÖĞRENME metoduyla işlenmekte ve çocuklarımıza konularla ilgili değişik çalışmalar da verilmektedir.

İkinci Ana Dil İngilizce

Okulumuzda tam gün İngilizce eğitimi verilmektedir. Akıllı tahta yardımıyla gün boyu verilen İngilizce eğitimi ve İngilizce destek eğitimleri; çocuklarımızın ‘’ikinci anadil’’inin İngilizce olmasına yönelik çalışmaları kapsar.

YARATICI DÜŞÜNME ETKİNLİKLERİ

Çocuklarımızda yaratıcı düşünmeyi teşvik etmek amacıyla okulumuzda, değişik aktivitelere yer verilmektedir.

PROBLEM ÇÖZME BECERİLERİ

Problem durumlarında öncelikle “Öğrencilerin yaşadığı problem davranışsal mı yoksa bu becerilerin davranışa dönüştürülmesinde mi yaşanıyor?” sorusuna yanıt aranır. Bunun devamında, belirlenen problemler gerçekçi bir çözüm yolu ile sonuçlandırılır.

DEĞER EĞİTİMİ

Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için, içinde bulundukları toplumun evrensel değerlerini bilmeleri ve bu değerlere sahip olmaları gerekmektedir. Değerleri bilmeleri ve günlük hayatta kullanabilmeleri için yaratıcı drama vb. çalışmalar yapılarak çocukların bu değerleri davranış haline getirmeleri sağlanır.

SPORTİF ETKİNLİKLER

Çocuklarımız güne sabah sporu ile başlamaktadır. Çocuklarımızın bedensel gelişimlerini destekleyerek sosyalleşmelerini sağlayıp yeteneklerini ortaya çıkartmak, spor branşlarına olan ilgilerini artırmak amacımızdır. Çocuklarımızın spora olan ilgileri, yaptığımız değişik spor aktiviteleriyle her gün artmaktadır. Güne zinde ve daha sağlıklı başlamaları için spor aktivitelerimiz okulumuzda her gün tekrarlanmaktadır.